…..Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
dzień, który już każdy z nas zna od kołyski....

 

14 grudnia 2018 odbył się Wieczór Wigilijny dla Seniorów zamieszkujących na Osiedlu Asnyka w Kaliszu. Inicjatorem oraz organizatorem imprezy była Rada Osiedla Asnyka przy udziale Miasta Kalisza.  Rada Osiedla Asnyka już po raz kolejny podjęła się tego społecznego przedsięwzięcia, którego ideą jest wskazanie potrzeby bliskości i integracji Seniorów nie tylko w okresie świątecznym. Mamy nadzieję, że podczas wspólnego kolędowania w trakcie tego świątecznego spotkania – każdy z zaproszonych gości poczuł się częścią naszej lokalnej społeczności.

Nie tylko świąteczne porządki i zakupy zaprzątają głowy tych wszystkich, którzy na codzień bywają w Naszym Klubie. 12 grudnia odbyła się wycieczka do Teatru Wielkiego w Łodzi na operetkę Baron Cygański w reżyserii Tomasza Koniny.  

BARON CYGAŃSKI to jedna z najsłynniejszych operetek i zarazem największy sukces jej kompozytora. Podczas prawykonania entuzjazm publiczności był tak ogromny, że spektakl niemal w całości został zagrany na bis. Strauss skomponował muzykę pełną lekkości i wdzięku. Powodowany pragnieniem napisania prawdziwej opery, bazował na rozbudowanych partiach wokalnych. 

trwa inicjalizacja, prosze czekac...