logo-ksm

 

Inicjatywa założenia pierwszej kaliskiej spółdzielni mieszkaniowej powstała w 1948 roku.

Zrodziła się ona w trudnej sytuacji mieszkaniowej w pierwszych latach po wyzwoleniu. Spółdzielnia założona została na Walnym Zebraniu założycielskim w dniu 26 sierpnia 1948 roku. Do 1957 roku Kaliska Spółdzielnia Mieszkaniowa wybudowała lub nadbudowała 6 budynków.

Dynamiczny systematycznie wzrastający rozwój inwestycji mieszkaniowych pozwolił przystąpić do realizacji zwartych zespołów osiedlowych. W latach 1957 - 1968 wybudowano pierwsze kaliskie osiedle mieszkaniowe nazwane „Kaliniec”. Następnie oddawano do użytku osiedla „XXV- lecia”, „Widok”, „Asnyka” i „Korczak”.

Kaliska Spółdzielnia Mieszkaniowa budowała także bloki mieszkaniowe na terenie Opatówka, Skalmierzyc, Mycielina i Żelazkowa.

Obecnie substancja mieszkaniowa Kaliskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wynosi 173 budynki z 9.017 mieszkaniami o łącznej powierzchni użytkowej 422.063 m2. Na prawie 61 hektarach zabudowy osiedli zamieszkuje ponad 19.000 mieszkańców.

Kaliska Spółdzielnia Mieszkaniowa przywiązuje dużą wagę do zagadnień społeczno- kulturalnych, stwarzając możliwości zarówno dorosłym jak i młodzieży rozwijania swoich zainteresowań oraz udzielaniu pomocy rodzicom w wypełnianiu ich funkcji opiekuńczo - wychowawczych w stosunku do dzieci. Służą temu Kluby Osiedlowe.

 

PICT0017

 

trwa inicjalizacja, prosze czekac...