W programie półkolonii w klubie przy Serbinowskiej nie mogło zabraknąć spektakli teatralnych. Tym razem półkoloniści obejrzeli w  pierwszym turnusie „Niezwykłe przypadki foczki akrobatki”, w drugim turnusie „Mówię nie wszystkiemu co złe” i w trzecim turnusie „Lokomotywę”.

Pierwszy spektakl opowiada historię młodej Foki, która pragnie być sławną artystką i podbijać świat. Uważa, że nauka w szkole to tylko strata czasu, która oddala ją od bycia sławną. Rezygnuje więc ze szkoły i wyrusza w nieznane. Pewnego dnia trafia do cyrku, jednak na egzaminie wstępnym okazuje się, że tak naprawdę nic nie umie. Pojmuje, jaki popełniła błąd i w efekcie trafia ponownie do szkoły, tym razem cyrkowej. Tam pilnie się uczy i po czasie osiąga wymarzony sukces.

„Mówię nie wszystkiemu, co złe” to przedstawienie „profilaktyczne”, przeprowadzone w formie dobrej zabawy – ostrzeżenie przed różnymi niebezpieczeństwami, które spotkać mogą naszych podopiecznych, a także przed przejawami nieuświadomionych złych zachowań i ich skutków.

„Lokomotywa” to ciekawie i dowcipnie zilustrowane wiersze Juliana Tuwima, z dużą ilością muzyki, kostiumów i rekwizytów. Spotkały się z bardzo żywym zainteresowaniem ze strony dzieci, które biorą czynny udział w przedstawieniu.

 

trwa inicjalizacja, prosze czekac...