Pogoda jak na zamówienie, pozytywne wibracje, dobra energia miłośników dobrej zabawy przyciągnęły młodszych i starszych mieszkańców Serbinowa 30 maja na piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

W programie festynu znalazły się konkursy z nagrodami, zabawy i gry prowadzone przez animatorów z Sali Zabaw Bajka, dmuchane zamki, malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków, zamykanie w  bańkach mydlanych – to tylko niektóre z atrakcji. Organizatorzy przygotowali dla dzieci kilkaset nagród, które można było zdobyć w różnych konkursach. Poza zabawkami, przyborami szkolnymi na wszystkich czekały słodycze, pop corn i lody.  

Strażnicy miejscy znakowali rowery, a dla starszych przygotowali specjalną atrakcję – marsz w ALKOgoglach. Chętni mogli również obejrzeć wyposażenie radiowozu policyjnego oraz spotkać się z dzielnicowym osiedla Łukaszem Michalakiem. Mogli też usiąść za kierownicą wozu strażackiego i poznać obsługę sprzętu gaśniczego ponieważ strażacy z OSP Dobrzec przygotowali dla dzieci orzeźwiającą  fontannę wody. Ale to nie koniec niespodzianek. Na zakończenie imprezy wystrzelił w niebo mega balon ze słodyczami a nawet spadł śnieg.

Wszystko to mogło się odbyć dzięki wielkiemu zaangażowaniu organizatorów oraz hojności sponsorów.

Organizatorami osiedlowej imprezy byli: Miasto Kalisz, Rady Osiedla Serbinów, Klub Osiedlowy KSM oraz Administracja Osiedla.

trwa inicjalizacja, prosze czekac...