17 października w Klubie Osiedlowym przy ul. Serbinowskiej odbyło się spotkanie dzielnicowego osiedla Widok, asp. Marcina Raczkowskiego z seniorami z osiedli Widok i Serbinów. W trakcie spotkania zebrani wysłuchali audycji radiowej, w której Marcin Raczkowski i  Anna Jaworska-Wojnicz omówili metody działania przestępców, których ofiarami stają się głównie osoby starsze i samotne. Zebrani mogli usłyszeć, jakimi metodami działają sprawcy podszywający się pod członków rodziny lub funkcjonariuszy policji. 

Stróże prawa omówili na przykładzie konkretnych spraw, pojawiające się nowe sposoby i legendy jakie stosują oszuści. Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę robiąc zakupy w sklepie, wypłacając gotówkę z bankomatu czy podróżując środkami komunikacji miejskiej? Jak nie dać się nabrać fałszywemu wnuczkowi czy policjantowi?

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Organizatorami tego profilaktycznego przedsięwzięcia była Komenda Miejska Policji w Kaliszu oraz Klub Osiedlowy Kaliskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

trwa inicjalizacja, prosze czekac...