Festyn rodzinny

O tym, że pobyt w lesie ma pozytywny wpływ na zdrowie człowieka wiedzą praktycznie wszyscy. I to nie tylko dlatego, że drzewa leśne mają zdolność do wytwarzania wokół siebie kilkumetrowej strefy wolnej od groźnych bakterii i mikroorganizmów. Las pomaga uwolnić się od jesiennych depresji, wzmacnia organizm, szczególnie płuca i stawy. Nie sposób tu nie wymienić takich skutków pobytu w lesie jak obniżenie cisnienia czy też usuwanie zmęczenia, niepokoju czy stresu związanego z codziennymi zmaganiami.

Stąd też pomysł połączenia przyjemnego z pożytecznym - w dniach od 27 września do 6 listopada Kaliska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa zorganizowała grzybobrania dla osiedli : ASNYKA, KALINIEC, XXV – LECIA, WIDOK oraz KORCZAK.

(a wszystkie te osiedla to spora część Kalisza :)))

W grzybobraniach wzięło łącznie udział około 500 osób . Autokary odjeżdżały o 6.30 jak jeszcze było ciemno, a wracały około 13.00 . Większość grzybobrań odbywała się w Bukownicy i Kraszewicach czyli w okolicach Grabowa. Królowały podgrzybki i maslaki, ale miały swój dzień i sowy sporych rozmiarów :)))) .

Z ramienia Spółdzielni organizacją grzybobrań zajmowały się : Mirosława Lis oraz Agnieszka Dobrzańska .

 


trwa inicjalizacja, prosze czekac...