69 kwietnia w Klubie Osiedlowym przy ul. Serbinowskiej 25 odbyło się Walne Zebranie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą. Po przedstawieniu sprawozdań, podjęciu uchwał obecni udzielili Zarządowi absolutorium, a Prezes Elżbieta Świtaj przedstawiła zebranym bogaty plan działalności na 2016 rok (szczegółowa relacja z zebrania na stronie Stowarzyszenia).

Członkowie stowarzyszenia wiedzą już, że na każdym spotkaniu nie może zabraknąć edukacji diabetologicznej.

Dr Elżbieta Dębska przekonała wszystkich jak ważne jest prowadzenie dzienniczka pomiarów cukru i wpisów dotyczących czasu posiłków i ich wielkości oraz ilości podanej insuliny. Zwróciła uwagę na wysiłek fizyczny, który poprawia działanie insuliny. Poruszyła temat pomiaru cukru w nocy u dzieci, które są w fazie tzw. remisji.

Swoje wystąpienie miał również Pan Marcin Żyliński, który zaprezentował zebranym system stałego monitoringu Decom G4 Platinum http://www.dexcom.com/pl-PL Wywiązała się dyskusja zainteresowanych z prelegentem. Po dyskusji wniosek może być tylko jeden: warto poznać nowe urządzenia mające wpływ na życie i zdrowie dzieci.  

2 4 1

 

 

 

trwa inicjalizacja, prosze czekac...